Центр європейської інформації в м. Дніпропетровськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Місяць Європейських цінностей в Дніпропетровську

Місяць Європейських цінностей в Дніпропетровську
rgsywsiouma.jpg (115.78 Kb)Третя субота травня в Україні – це традиційне відзначення Дня Європи в містах та селах нашої країни. Цього року дніпропетровські євроклуби святкували європейський день протягом декількох тижнів.
Школа європейських цінностей, перегляди документального кіно, публічні дискусії, конкурси творчих робіт та виставка карикатур – це ще неповний перелік всього, у чому молодь Дніпропетровщини встигла взяти участь.

8887_6.jpg (36.41 Kb)Заходи до Дня Європи було організовано Центром європейської інформації в Дніпропетровській області спільно з Дніпропетровською обласною молодіжною громадською організацією «МІКС» за підтримки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Дніпропетровської області.

Близько 200 студентів та школярів Дніпропетровська та Дніпродзержинська взяли участь в інтерактивних заходах, спрямованих на популяризацію європейських цінностей, зокрема – прав людини, прав національних меншин, людської гідності, верховенства права, демократії, рівності та свободи.


5223_5.jpg (46.9 Kb)Традиційним заходом Дня Європи в Дніпропетровську стала Школа європейських цінностей, що вже п’ятий рік поспіль навчає євроклубівців основам європейської інтеграції та знайомить з традиціями та цінностями країн ЄС. Цьогорічна школа була сфокусована на особливостях Великої Британії, як однієї з найнезвичнішій та найвпливовішій країні Європейського співтовариства. Невеличка віртуальна екскурсія познайомила євроклубівців з культурною та архітектурною спадщиною цієї країни, не оминувши цікавих фактів про менталітет та традиції її мешканців. Закріпити отриману інформації та переосмислити власні цінності українців допомогла інтерактивні вправи, що дуже сподобались учасникам. Патріотизм, щирість, сімейні цінності, пильність до влади – це ті цінності, якими на думку євроклубівців варто пишатись та «експортувати» в ЄС.

1_film_krym_biblioteka.jpg (42.53 Kb)Родзинкою європейських днів на Дніпропетровщині став перегляд документального фільму «Къырым» - першого післяокупаційного фільму про кримських татар. Живучи за 400 км від Криму, молодь Дніпропетровщини мала можливість познайомитись з культурою національної меншини України тільки відпочиваючи влітку на морі, і то – поверхово. Натомість фільм розповів життєву історію трьох поколінь кримських татар, які пережили сталінські репресії та депортацію, повернулись на свою землю та зіткнулись з окупацією та утисками. Обговорення фільму в молодіжній аудиторії показало, що учням цікаво дізнаватися більше про інші культури та важливо підтримувати своїх співвітчизників у боротьбі за власні права. Подивитися відео сюжет заходу можна тут https://youtu.be/Mcx0IjppYIE?t=9m59s

2064_2.jpg (33.85 Kb)


Творчим компонентом Днів Європи стала зустріч з заслуженою артисткою України Вірою Петрівною Макагоновою. Артистка розповіла про власний досвід європейських театральних фестивалів та культурній спадщині різних країн ЄС. Варто зазначити, що розповідь гості та дискусія з євроклубівцями, як не дивно, точилась довкола питань демократії, людської гідності та правової держави. Ці аспекти неможливо оминути порівнюючи будь-які сфери життя України та ЄС. По завершенню зустрічі були підведені підсумки конкурсу творчих робіт «Європа очима дніпропетровської молоді» серед учнів шкіл та закладів професійно-технічної освіти Дніпропетровська.

1_vystavka_karikatur_biblioteka_dneprodzerzhinsk.jpg (27.74 Kb)Дніпродзержинська міська бібліотека ім. Т.Г. Шевченка в рамках святкування Дня Європи розмістила подорожуючу виставку карикатур Інституту світової політики «Є краща сторона Європи». У доступній та незвичній формі на малюнках українських карикатуристів відображаються реалії Європейського Союзу та протиставляються українській дійсності. На відкритті виставки були присутні учні Медичного училища, які мали нагоду не просто переглянути творчі доробки, але й перевірити свої знання про Європейський Союз під час вікторини.

4435_4.jpg (37.65 Kb)У цьогорічній кампанії «Дні Європи в Україні -2015», яка здійснюється Мережею ЦЄІ взяли участь 15 областей України, а саме: Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

Мережа центрів європейської інформації України об’єднує 18 регіональних інформаційно-просвітницьких ресурсних центрів з питань європейської інтеграції. Портал - http://ukrcei.org, e-mail: ukrcei@gmail.com
Розділ: Новини Переглядів: 7705 | Розміщено: 16 червня 2015


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Дніпропетровськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :